Награди 2015
Международен конкурс
„Mizyal Galeri Muse” - 2015- Турция
- София Кръстева -Златен медал
- Виктория Николова -9 г-Сребърен медал
- Ширин Ерол -6 г-Бронзов медал
- Румяна Генова -Награда за отлично представяне и участие
Международен конкурс
„ Радостта на Европа” – 2015 – Сърбия
- Ренета Станиславова -Награда за отлично представяне
- Славен Стефанов -Диплом за отлично представяне
- Награда за цялостна колекция на ШИИ „АРТЕЯ”
Международен конкурс
"Мал Битолски Монмартър"-Македония 2015
- Тихомира Петкова -5 г – Златен медал -"Златна палитра"
- Арзу Гюнаева -7 г – Златен медал -"Златна палитра"
- Бучра Тургай – 7 г - Диплом за отлично представяне и участие
- Ясмин Кърджалиева – 7г- Диплом за отлично представяне и участие
- Христиан Петров – 7г - Диплом за отлично представяне и участие
- "ЗЛАТНА ЧЕТКА" ЗА ЦЯЛОСТНА КОЛЕКЦИЯ
Международен конкурс
за детско творчество - Токио, Япония
Асоциация IE-NO-HIKARI-2015 г.
- Виктория Трифонова -7 - Златен медал
- Нети Светославова -9 г – Сребърен медал
- Християн Петров -7 г- Сребърен медал
Национален конкурс
„Рецептите на баба” – 2015
София, България
- Ебру Ибрахимова - 6г-Медал
- Ачелия Гюрай -6г-Медал
Национален конкурс
„ Зелената планета” – 2015 – София, България
- Мартин Янков – 6г- Поощрителна награда
- Гергана Иванова – 4г – Поощрителна награда
Национален конкурс
„Аз и театъра” – 2015 – Търговище, България
- Нети Иванова – 10г- Втора награда
- Гергана Иванова – 4г – Поощрителна награда
Международно биенале
The 18th Kanagawa World Children's Art Exhibition – 2015
- Десислава Борисова – Selected Prize
- Мюге Турхан – Selected Prize
- Калина Николаева – Selected Prize
Международен конкурс Иран 2015
- Intangible Cultural Heritage International
Festival Assambley– Esfahan – Iran
- Лейдис Исмаилова – Медал
- Сесилия Станиславова – Медал
- Лея Иванова - Медал
Награди 2014
Международен конкурс
– Япония, Токио 2014
Асоциация „IE-NO-HIKARI”
-
Еля Ердалова – 9 г- ЗЛАТЕН МЕДАЛ
-
Йоан Найденов -7 г– ЗЛАТЕН МЕДАЛ
-
Нелин Сейханова -9 г – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
-
Калина Николаева-8 г – БРОНЗОВ МЕДАЛ
5 Международен конкурс
за дигитално изкуство – Хасково, компютърна школа „ВАЛЕ”2014
- Румяна Евгениева Генова -10 г- БРОНЗОВ МЕДАЛ
Международен конкурс – Япония, Токио 2014
АРТ Асоциация „BIIKU BUNKA”
-Тони Галинов Аврамов – 5 г – Медал на Министъра на Външните работи на Япония-единствен за България
Театрален фестивал
„Вълшебната завеса” Търговище 2014
-
Сали Кадиров Салиев- 6 г -трето място
-
Ния Красимирова Караиванова-поощрение
Международен конкурс
– Япония, Токио 2014 „Синята планета”-екологична тема
-
Мартина Петева-8 г – Златен медал
Международен конкурс
„Всичко е синьо,всичко е зелено“ Полша 2014
-Наталия Георгиева Гергова – 8 г-Златен медал
Международен конкурс
– Битоля, Македония 2014
Сияна Стелиянова – 8 г – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
-
Рая Александрова – 8 г – ЗЛАТЕН МЕДАЛ
-
Селин Юкселова – 8 г – диплом
-
Тихомира Петкова – 6 г - диплом
НАГРАДИ 2013
Япония, Токио, Асоциация ИЕ-НО-ХИКАРИ 2013
8 медала за България, от които 5 за школа АРТЕЯ:
-Айлин Ибрямова-Сребърен медал
- Селен Метин - Сребърен медал
- Ина Пламенова-Сребърен медал
- Ванина Стефанова - Сребърен медал
- Сияна Стелиянова-Бронзов медал
Международен конкурс - Битоля, Македония 2013
Специален приз за колекция "ЗЛАТНА ПАЛИТРА" - единствен за България
индивидуални златни медали:
- Калина Неделчева - 2 златни приза "ЗЛАТНА ЧЕТКА"
- Кристияна Герова - "ЗЛАТНА ЧЕТКА"
- Дениз Кърджелиев- "ЗЛАТНА ЧЕТКА"
ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ "Вълшебната завеса"ТЪРГОВИЩЕ 2013
- Ренета Станиславова-втора награда
- Галена Александрова - поощрителна награда
Международен конкурс за дигитално изкуство - Хасково 2013
- Стефан Красимиров - златен медал
- Сертан Сейханов- сребърен медал
- Владимир Красимиров- поощрителна награда
Международен конкурс –Селхи-СЛОВЕНИЯ-2013
- Венги Мехмедова – награда за уникално постижение
- Марина Димитрова- награда за уникално постижение
Международен конкурс- Полша – GOLENIOW- център на ЮНЕСКО- 2013
- Дилек Хайреддинова- 6 г – трета награда
Национален конкурс-Ваканция с КОКА-КОЛА -Благоевград 2013
- Мелиса Себахтинава- 5 г-поощрителна награда
- Лейдис Рейханова- 9 г поощрителна награда
- Нети Светославова – 7 г поощрителна награда
Национален конкурс- Казанлък – Приказка за розата- 2013
- Хриси Якимова-10 г- Специална награда
- Нети Светославова – 7 г – 3 място
Национален конкурс- Казанлък – Малките нашенци- 2013
- Нелин Сейханова – 7 г - 1 място
Национален конкурс- Банско- Малък зограф- 2013
- Радостина Богословова – 8 г – златен медал
- Леа Иванова- 5 г- сребърен медал
- Веселина Илкова – 6 г-бронзов медал
- Лейдис Рейханова – 10 г - поощрителна награда
- Пламена Гергова – 9 г- поощрителна награда
- Виктория Трифонова – 6 г – поощрителна награда
Международен конкурс – Япония, Токио 2013
Асоциация „BIIKU BUNKA”
- Сияна Стелиянова – 7 г – златен медал
- Ясмин Кърджелиева – 7 г – сребърен медал
- Румяна Генова – 10 г – сребърен медал
- Нериман Мехмедова – 10 г – бронзов медал
- Сияна Ненова – 10 г – бронзов медал
- Селин Юкселова – 8 г – бронзов медал
Конкурс за детска рисунка-Любимото ми място в моя роден град-СБА- Шумен- 2013
- Михаела Варчева – 6 г-двуетажна къща Barbie
- Ния Караиванова – 5 г – кукла Barbie
- Ренета Станиславова – 11 г -PSP Плейстейшън
XIV Международен конкурс – „Радостта на Европа” – Сърбия 2012-2013
Златомир Стелиянов – 6 г – сребърен медал
Кристиян Недев-6 г– бронзов медал
- Ивайла Мариянова- 6 г- Специална награда
- Саманта Иванова – 6 г - Специална награда
- Сияна Стелиянова – 6 г - Специална награда
- Айсел Азиз- 9 г - Специална награда
- Наталия Гергова – 7 г - Специална награда
НАГРАДИ 2011 - 2012
Международен конкурс за рисунка-Кралство Йордания
- Ангел Иванов - 7 г - сребърен медал
- Хриси Огнянова - 8 г - сребърен медал
19 Международен конкурс - Токио-Япония -
асоциация IE-NO-HIKARI
В конкурса са участвали 25773 рисунки на деца от цял свят.
Общо 10 медала за България-от които 6 са в ШИИ "Артея"-Търговище:
- Станимир Пейков - 6 г - Мемориал приз
- Мелиса Мюлязинова - 9 г - Мемориал приз
- Таня Хенриете Йохансен - 10 г- златен медал
- Венги Мехмедова - 8 г - златен медал
- Божидар Ивелинов - 6г - Сребърен медал
- Александра Христова- 7 г- Бронзов медал
Национален конкурс " Цветовете в пролетта"- Международен панаир - Пловдив 2012
първа възрастова група
- Мелиса Месутова-7 г - първа награда
- Кристиян Недев -6 г- втора награда
- Дениз Кърджелиев-7 г - трета награда
- Ясмин Кърджелиева-7 г - поощрителна награда
втора възрастова група
- Лейдис Рейханова -9 г- първа награда
- Ина Пламенова-8 г - втора награда
Национален конкурс за детска рисунка "Българските народни приказки-извор на мъдрост и доброта"- Перник
- Ясмин Кърджелиева- 7 г - трета награда
КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА - "ВЪЛШЕБНАТА ЗАВЕСА" - ТЪРГОВИЩЕ
- Ясмин Кърджелиева- 7 г - трета награда
XXX МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС - БИТОЛЯ - МАКЕДОНИЯ
МЕДАЛ ЗА КОЛЕКЦИЯ "ЗЛАТНА ЧЕТКА" - ЗА ШКОЛА "АРТЕЯ"
1. ДЕБОРА ВАРЧЕВА- ЗЛАТЕН МЕДАЛ "ЗЛАТНА ПАЛИТРА"
2. МАГДАЛЕНА ГЕРГОВА - ДВА ЗЛАТНИ МЕДАЛА ЗА ДВЕ ТВОРБИ- "ЗЛАТНА ПАЛИТРА"
3.Никола Калинов - 5 г - диплом за отлично представяне
4.Добромир Атанасов - 9 г - диплом за отлично представяне
Национален конкурс „Ваканция с Кока-Кола” – Благоевград
- Наталия Гергова – 7 г – първа награда-първа възрастова група
- Румяна Евгениева – 8 г - втора награда – втора възрастова група
XII Международен конкурс – Беларус
-Марина Димитрова- 10 г - Диплом за отлично представяне и включване в международна изложба
- Ясмин Кърджелиева – 7 г - Диплом за отлично представяне и включване в международна изложба
- Александра Тодорова – 9 г - Диплом за отлично представяне и включване в международна изложба
- Мирела Стоянова- 8 г – Диплом
- Еля Ердал- 8 г – Диплом
- Рая Александрова – 6 г - Диплом
V Биенале на Детска арт академия – Ксанти – Гърция
- Жени Герасимова Александрова – 12 г – златен медал
- Преслава Димитрова Петрова- 12 г – златен медал
- Магдалена Георгиева Гергова – 9 г – златен медал
- Стойчо Стилиянов Трифонов – 10 г – златен медал
- Симона Деян Вълчева – 8 г- втора награда
-Християн Христов – 8 г – втора награда
-Веселин Цветомиров Нанков – 9 г – втора награда
-Есра Шенолова Мехмедова – 9 г – втора награда
- Берна Бейджанова – 8 г – втора награда
-Менгюл Гюнай – трета награда
-Деница Пламенова Атанасова- 11 г – трета награда
-Радостина Иванова Богословова- 8 г – трета награда
-Даниел Мирославов – 8 г – трета награда
-Хриси Огнянова Якимова – 9 г – трета награда
-Стефан Красимиров – 11 г – трета награда
XXII МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ „COLOR АRT” 2012 – ПОЛША
--Радослав Самсиев-8 г-ПЪРВА НАГРАДА-ПЪРВА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА
- Калин Емилов- 9 г- СПЕЦИАЛНА НАГРАДА
- Марина Димитрова 9 г-СПЕЦИАЛНА НАГРАДА
42 Международен конкурс - Токио-Япония - асоциация BIIKU BUNKA - 2012
- Радостина Богословова – 7 г – Специал златен медал
- Рая Стефанова – сребърен медал
- Мариел Тонкова – бронзов медал
Международен конкурс – Франция- Троа – Център на ЮНЕСКО
- Ивана Венелинова – 6 г – диплом
- Анжела Александрова – 6 г – диплом
- Мариел Тонкова – 10 г – диплом
Седми национален конкурс „Звезди обсипват свода небесен”-Читалище „Христо Ботев”-София
Носители на наградата „Антоанета Граматикова”:
- Селен Метин – 6 г
- Полина Стоянова – 6 г
Награда на читалището:
- Хюлия Алюсманова – 8 г
- Добромир Атанасов – 9 г
Дипломи за отлично представяне:
- Бертан Ахмедов-8 г
- Преслава Христова- 9 г
- Йоана Дианова- 6г
XIV Международен конкурс за детска рисунка „Кучето и човека” – Полша 2012
– 179 рисунки от България – 2 медала –един в Плевен и един в Търговище – участват 48 държави
-Ипек Мехмедова Юмерова – 9 г – медал
Международен конкурс – Словения – галерия Мартин
- Джем Ерхан – 9 г . гр.Омуртаг – Специална награда
- Кристиана Герова – 9 г – Търговище – Специална награда
XIV Международен конкурс – „Радостта на Европа” – Сърбия 2011
- Златомир Стелиянов – 6 г – СРЕБЪРЕН МЕДАЛ
- Ивайла Мариянова- 6 г- Специална награда
- Саманта Иванова – 6 г - Специална награда
- Сияна Стелиянова – 6 г - Специална награда
- Айсел Азиз- 9 г - Специална награда
- Наталия Гергова – 7 г - Специална награда
XXXX Международен конкурс –Лидице-Чехия 2012
На тема „Аз и театъра”
Медал за цялостна колекция за Школа за изобразително изкуство „АРТЕЯ”
- Георги Георгиев – 7 г
- Ясмин Кърджелиева – 7 г
- Даниел Мирославов – 7 г
- Калина Неделчева – 8 г
- Ивайло Стойчев – 7 г
- Дебора Варчева – 9 г
Индивидуални медали:
- Наталия Гергова – 7 г
- Хриси Огнянова – 8 г
- Мариел Георги Тонкова- 10 г
Международен конкурс „Дъга-2012”-Занка, Унгария
- Теодора Николаева Тодорова-Приз за възрастова група
- Сияна Стелиянова – Златен Медал
- Ивон Бориславова-Златен Медал
- Калина Неделчева-Златен Медал
XIII Международен конкурс – Япония, Токио 2012 „Синята планета”-екологична тема
- Нелин Сейханова-8 г – Златен медал-1 място
- Сияна Стелиянова-7 г – Специална награда
- Калина Неделчева Янкова – 9 г – Специална награда